Pierwszy dzień Stargardzkiej Jesieni mamy za sobą. Od wczoraj trwają warsztaty jazzowe: wokalne i instrumentalne, w których bierze udział ponad 80 osób. Ponadto w Stargardzkim Centrum Kultury odbył się koncert inauguracyjny ,,Polskie serce, hiszpańska dusza”.

Gwiazdą koncertu był zespół Laura Cubi & Adam Wendt Acoustic Set wraz z  Jarosławem Stokowskim i Pawłem  Zagańczykiem. Muzyka  pochodzi z najnowszej płyty Adama Wendta ,,Por la noche”.  Klimat  koncertu, jego nostalgia i niesamowity głos wokalistki wzbudził w stargardzkiej publiczności ogromny aplauz.

Jako support wystąpił zespół KaWu’Ś Project (Koniarski/Wieleba/Śliwa), do którego w  jednym z utworów dołączył  saksofonista Adam Wendt.

Organizację koncertu wsparł finansowo Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Starosta Stargardzki tradycyjnie w ramach współpracy Powiatu Stargardzkiego z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. przekazał instrumenty muzyczne, w tym roku były to 2 saksofony – altowy i sopranowy. Instrumenty służyć będą uczniom  jako pomoc dydaktyczna.

Święto jazzu w powiecie trwa nadal. Dzisiaj zapraszamy do Piwnicy TPS – godz. 20.00, na koncert kwintetu Krzysztofa Kuśmierka ,,Piewcy prowokacji” oraz jam session. W czwartek do Szkoły Muzycznej I i II stopnia  na godzinę 17.00, gdzie w sali  koncertowej odbędzie się koncert finałowy, podczas którego wystąpią uczestnicy warsztatów jazzowych wraz z mistrzami: Marcinem Jahrem, Markiem Napiórkowskim, Wojciechem Niedzielą, Januszem Szromem, Adamem Wendtem, Zbigniewem Wromblem i Joanną  Gajdą.
Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Patronat: