24 października br. w Starostwie Powiatowym w Stargardzie odbyło się szkolenie pn. Motywowanie pracowników – profilaktyka wypalenia zawodowego w pracy służb społecznych organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie.

Celem szkolenia było omówienie zjawisk wypalenia zawodowego i przerdzewienia zawodowego oraz sposobów przeciwdziałania tym zjawiskom. Uczestnicy nabywali  umiejętności w zakresie motywacji zewnętrznej i wewnętrznej oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Omówiono również procedury antystresowe oraz techniki relaksacyjne.

W spotkaniu uczestniczyło 14 pracowników z ośrodków pomocy społecznej powiatu stargardzkiego, tj. z: Dobrzan, Chociwla, Stargardu, Marianowa, Suchania oraz Ińska.
Spotkanie prowadziła Pani Katarzyna Siejkowska – trenerka Małopolskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie. Uczestnicy szkolenia otrzymali materiały do wykorzystania oraz certyfikaty ukończenia szkolenia.