Głównej zawartości

27 października br. Koncertem Finałowym w wykonaniu uczestników warsztatów instrumentalno-wokalnych oraz wybitnych muzyków jazzowych zakończyła się czwarta edycja imprezy „Jesienny Jazz” zorganizowanej przez Powiat Stargardzki we współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie.

Koncert był podsumowaniem i kwintesencją 4-dniowych warsztatów instrumentalno-wokalnych, w których wzięło udział ponad 80 uczestników. Mieszkańcy po raz kolejny udowodnili, że chcą słuchać jazzu. Starosta podziękował za przybycie licznie zgromadzonej publiczności i zaprosił do wspólnej zabawy. Występ podzielony był na dwie części. W pierwszej, wystąpili uczestnicy warsztatów – instrumentaliści oraz wokaliści, którzy zaprezentowali utwory: Sunday Morning, Mission Imposible, Mercy Mercy, Różowa Pantera, Peter Gunn, Route 66, Powrotna Bossa Nova, Kiedy byłem małym chłopcem, Bossa nova do poduszki. W drugiej części na scenie Państwowej Szkoły Muzycznej wystąpili MISTRZOWIE MUZYKI JAZZOWEJ w osobach: Joanna Gajda - fortepian, Adam Wendt - saksofon, Marek Napiórkowski - gitara, Janusz Szrom - wokal, Marcin Jahr - perkusja, Wojciech Niedziela - fortepian, Zbigniew Wrombel - kontrabas, Piotr Szmidt - trąbka. Występ naszych mistrzów zakończył się owacjami na stojąco. Uczniowie oraz ich nauczyciele dali najlepszy popis swoich umiejętności. Koncert pokazał, że miłośników tego gatunku muzycznego nie brakuje.

Powiat Stargardzki czwarty rok konsekwentnie odbudowujemy najwspanialsze stargardzkie tradycje jazzowe. Jak powiedział Starosta Ireneusz Rogowski: „Dzięki naszym przyjaciołom – znanym i cenionym artystom muzyki jazzowej porwaliśmy i rozkochaliśmy w jazzie  mieszkańców całego powiatu stargardzkiego. Dumni jesteśmy, że w odbudowę i kontynuację tradycji jazzowych zaangażowali się młodzi, zdolni i bardzo kreatywni ludzie. To bardzo dobrze rokuje na przyszłość, bo jest pomostem łączącym pokolenia”.

Foto: T. Surma

Patronat:

Partnerzy:

Współpraca:

Patronat medialny: