Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych i w rejonie stargardzkich cmentarzy komunalnych obowiązywała będzie zmieniona organizacja ruchu. Warto zapoznać się z mapami i informacjami, ponieważ niektóre ulice będą zamknięte już od poniedziałku.

31.10 (poniedziałek) od 8:00 do 18:00 oraz 1.11 (wtorek) od 6:00 do 18:00 nie będzie przejazdu:
-)
odcinkiem ul. Kościuszki – od wjazdu na parking sklepu Kaufland do skrzyżowania z ulicą Spokojną;
-) odcinkiem ul. Przedwiośnie – wzdłuż Starego Cmentarza Komunalnego.
Z zamkniętych odcinków ulic będą mogły korzystać jedynie pojazdy MZK, TAXI oraz zaopatrzenia – za okazaniem zezwolenia.
Do nowego cmentarza (Giżynek) najlepiej będzie dojechać ul. Spokojną i ul. Przedwiośnie oraz od strony Golczewa.

1 listopada br. - jadąc na cmentarz - nie trzeba kasować biletu. Dojazd do cmentarzy autobusami linii nr 1, 18, 28, A i B będzie bezpłatny. Miejski Zakład Komunikacji przygotował specjalny rozkład kursowania, żeby zachęcić Państwa do zostawienia samochodów w garażach.

Ponadto wyznaczono dodatkowe miejsca parkingowe:
-) wzdłuż Parku Batorego – na poboczu po stronie parku;
-) wzdłuż drogi łączącej ul. Przedwiośnie z ul. Spokojną – na poboczu wzdłuż ogrodzenia cmentarza,
-) na terenach zielonych przylegających do ogrodzenia nowego cmentarza komunalnego.

Powiatowa Komenda Policji w Stargardzie apeluje, abyśmy zadbali o to, by nasze auto nie blokowało wjazdu lub wyjazdu z drogi, bramy itp. oraz dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu. Pamiętajmy również o tym, że samochody pozostawione w miejscach, w których jest to zabronione i utrudniające ruch lub zagraża bezpieczeństwu, będą usuwane na koszt właściciela.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie