Głównej zawartości

Krzysztof Kaczemba – dyrektor sportowy i organizator 9. Gali Sportów Walki w Stepnicy, podziękował dziś Staroście Stargardzkiemu Ireneuszowi Rogowskiemu za wsparcie charytatywnego wydarzenia. Sierpniowa impreza miała na celu zebranie pieniędzy na rehabilitację 3,5-letniej Marcelinki, która urodziła się z wodogłowiem i przepukliną oponowo-rdzeniową.

Gala Sportów Walki była dużym przedsięwzięciem, które bezinteresownie wsparło wiele osób i instytucji, w tym gwiazdy boksu: Krzysztof „Diablo” Włodarczyk i Dariusz Michalczewski. Na leczenie chorej dziewczynki zebrano ok. 20 tys. zł. Sierpniowej gali towarzyszyło wiele imprez, m.in. mecz piłki nożnej oraz bieg na 5 kilometrów dla Marcelinki o Puchar Starosty Stargardzkiego. Zorganizowano również koncerty, pokazy karateków, konkursy i występy kabaretu. Odbyła się również licytacja, na którą Powiat Stargardzki przekazał nowy tablet. Galę zorganizowali: Fundacja Talent Promocja Sport, Stowarzyszenie Progressum i Gmina Stepnica. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Stargardzki.

Krzysztof Kaczemba wręczył Staroście oprawione podziękowania na pamiątkę udziału w szczytnej akcji. Dyrektor sportowy wydarzenia nie krył radości z tego, że impreza została rozpropagowana na tak dużą skalę i o problemie Marcelinki mówiło się w całej Polsce.

Zachęcamy do odwiedzania strony Fundacji Talent Promocja Sport – link (Facebook), na którym można śledzić m.in. postępy z rehabilitacji Marcelinki.