Już piąta szkoła ponadgimnazjalna dołączyła do tegorocznej edycji akcji „Młoda krew ratuje życie”. Tym razem, poboru krwi dokonano 8 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym. Do udziału zgłosiło się 38 uczniów, jednak po badaniach lekarskich, krew oddało 26 osób. Łącznie pozyskano jej 11.700 ml.

W grupie oddających krew aż 25 osób zrobiło to po raz pierwszy. Młodych i odważnych uczniów wspierał patron akcji Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, a także Członek Zarządu Powiatu Stargardzkiego Adam Chrałowicz i Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Starostwie Powiatowym Małgorzata Złotek.

Akcję przeprowadziła Rejonowa Rada HDK PCK w składzie: Jerzy Bochenek, Renata i Marian Wojtakajtisowie, a także, z ramienia szkoły – pani Ilona Nebratenko. Badań oraz poboru krwi dokonała Terenowa Stacja WCKiK ze Szczecina pod kierownictwem pani doktor Joanny Wysockiej-Milkiewicz.

Fot. Tadeusz Surma