20-letni udział w popularnej wśród pasjonatów turystyki – Ogólnopolskiej Olimpiadzie Krajoznawczo-Turystycznej LZS Zakopane przynosi kolejne sukcesy. „Piątka” – uczniowie, absolwenci i nauczyciele, z Zakopanego, przywieźli zwycięski puchar w klasyfikacji powiatowej. Natomiast w klasyfikacji generalnej, wspólnie z uczniami Gimnazjum Gminy Stargard, wywalczyli trzecie miejsce.

Sukcesy cieszą tym bardziej, że rywalizowało ze sobą ponad stu uczestników, 21 powiatów i 11 województw. W testach należało wykazać  się wiedzą  krajoznawczą o Polsce ze szczególnym uwzględnieniem Karpat, Słowacji i Unii Europejskiej, a także znajomością topografii i tematu pierwszej pomocy. Konkurencje praktyczne wymagały kondycji na biegowym torze przeszkód i trafności przy określaniu odległości. Stargardzianie poradzili sobie znakomicie i dwóch zawodników zakwalifikowało się do ścisłego finału. Na szczególne wyróżnienie zasługuje drużyna w składzie: Jakub Kulawiak, Grzegorz Pabich i Dominik Pałka. Jak zawsze, zawodnikom towarzyszyła grupa kibiców, z którą zrealizowano piękny program krajoznawczy – spacer po najciekawszych zakątkach Zakopanego i wyprawa w Dolinę Strążyską. Opiekunem młodzieży była pani Joanna Suleja.