Głównej zawartości

Narodowe Święto Niepodległości uczcili mieszkańcy powiatu stargardzkiego wraz z przedstawicielami władz samorządowych, instytucji, organizacji oraz szkół. 11 listopada w Kolegiacie NMP Królowej Świata odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie odbyły się uroczystości na Rynku Staromiejskim, a wieczorem w Stargardzkim Centrum Kultury – recital Julity Kożuszek.

O uroczystą oprawę 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, zadbała wojskowa asysta honorowa oraz licznie przybyłe poczty sztandarowe. Przed ołtarzem w kościele złożono kwiaty. Uroczystości na Rynku Staromiejskim rozpoczęły się po godzinie 12.00. Zgromadzonych na placu, w imieniu organizatorów, przywitał Dowódca Garnizonu Stargard płk Jacek Rolak. Po apelu z salwą honorową i defiladą pododdziałów, mieszkańcy mogli liczyć na ciepły poczęstunek grochówką. Wojsko przygotowało również pokaz musztry paradnej, a także zaprezentowało swoje uzbrojenie i sprzęt. Wieczorem, w Stargardzkim Centrum Kultury, odbył się recital Julity Kożuszek pt. „Rozkwitają pąki białych róż” przy akompaniamencie Tomasza Staniszewskiego.

Organizatorami uroczystości byli: Starosta Stargardzki, Prezydent Miasta Stargard, Dowódca Garnizonu Stargard oraz Dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej. 

Fot. Tadeusz Surma