Głównej zawartości

Minister Obrony Narodowej uruchomił dla kobiet – ochotniczek spoza resortu obrony narodowej cykl szkoleń z walki wręcz – samoobrony. Kurs pozwoli na wytrenowanie nawyków obronnych oraz naukę podstawowych technik samoobrony.

Projekt bezpłatnych szkoleń, które odbywać się będą w 30 polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy pokarzą, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.

Każda grupa kobiet weźmie udział w sumie w ośmiu spotkaniach (organizowanych od listopada 2016 r. do czerwca 2017 r., z reguły w każdą pierwszą sobotę miesiąca). Szkolenie prowadzone będzie  każdorazowo w wymiarze dwóch godzin z przerwą 15 minut. Na terenie województwa zachodniopomorskiego szkolenia prowadzone będą w wojskowych obiektach sportowych tj. w 12 Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie oraz Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, w terminach:

1) 19 listopada br. – inauguracja cyklu szkoleń – pokazowe zajęcia otwarte z wykorzystaniem grupy żołnierzy demonstrujących ćwiczenia wraz z udziałem kobiet wdrążających się w proces  szkolenia ;
2) szkolenia: 3 grudnia 2016 r., 14 stycznia 2017 r., 4 lutego 2017 r., 4 marca 2017 r., 1 kwietnia 2017 r., 6 maja 2017 r., 3 czerwca 2017 r.

Bliższe informacje uzyskać można na stronie internetowej: mon.gov.pl/samoobrona-kobiet

FILM