21 listopada br. Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach zorganizował w budynku Starostwa Powiatowego w Stargardzie spotkanie poświęcone zjawisku masowego pojawiania się ognisk chorobowych afrykańskiego pomoru świń (ASF) i zagrożeń z tym związanych. Spotkanie kierowane było do rolników z terenu powiatu.

Po krótkim wprowadzeniu i prezentacji, Powiatowy Inspektor Weterynarii – Zygmunt Gabryś zaprezentował informację na temat definicji, profilaktyki oraz bieżącego stanu rozprzestrzeniania się wirusa ASF na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Następnie na temat przepisów dotyczących Identyfikacji i rejestracji zwierząt wypowiadał się Pan Jerzy Żywotko – Zastępca Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii.

Pani Irena Agata Łucka podsumowała spotkanie oraz przedstawiła zadania związane z AFS, jakie stoją po stronie powiatu.

Foto: T.Surma