Głównej zawartości

22 listopada powiat stargardzki odwiedzili niecodzienni goście – przedstawiciele Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej: Henry Ming-Jeng Chen wraz z małżonką oraz Yenshin Chu. Delegacja tajwańska spotkała się z przedstawicielami samorządów powiatu i miasta.

We wtorek Ming-Jeng Chen zapoznał się z prezentacją na temat gospodarczego potencjału Stargardu oraz Gminy Gryfino. W spotkaniu w Urzędzie Miejskim wzięli udział: Poseł na Sejm RP Michał Jach, Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, Prezydent Stargardu Sławomir Pajor, Burmistrz Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn oraz przedstawiciele WAIMEA Holding.

Po prezentacji, delegacja tajwańska w towarzystwie gospodarzy, została oprowadzona po mieście. W Bastei, za sprawą wykładu Dyrektora Muzeum Archeologiczno-Historycznego Marcina Majewskiego, poznała historię Stargardu. Następnie, w asyście honorowej wojska, Ming-Jeng Chen złożył kwiaty pod pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Został także oprowadzony po Kolegiacie NMP Królowej Świata, gdzie poznał proboszcza Janusza Posadzego, a później odwiedził stargardzki szpital, w którym na ręce Dyrektora SPWZOZ Pawła Bakuna przekazał darowiznę w postaci sprzętu KTG. Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski podziękował za ten gest oraz za przyjazd do powiatu i wręczył mu pamiątkowy obraz. Ostatnim punktem wizyty było zwiedzanie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii. 

Fot. Tadeusz Surma, Powiat Stargardzki