Głównej zawartości

Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Stargardzie zwyciężył w konkursie „Pokażcie nam swoją małą Alma Mater”, który zorganizowała Fundacja Hotele Polskie. Celem drugiej edycji konkursu było zainteresowanie uczniów historią swojej szkoły oraz zaprezentowanie jej szerokiej publiczności w Internecie. W nagrodę, uczniowie pojadą na sześciodniową wycieczkę do Zakopanego.

Do konkursu zgłoszono ponad 670 prac z całej Polski. Wśród nich był projekt uczniów klasy 2E Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie. Ich zadaniem było przygotowanie, w formie papierowej, albumu zawierającego takie elementy jak: zdjęcia lub rysunki szkoły, opis patrona wraz z fotografiami, dyrektorów oraz nauczycieli, żyjących i tych już nieżyjących, uczniów i najwybitniejszych absolwentów (zdjęcia, wywiady, opisy, rysunki) oraz wybitne osiągnięcia szkoły (sportowe, przedmiotowe, środowiskowe).

Nad stworzeniem niezwykłej księgi, opisującej dzieje szkoły, uczniowie pracowali przez blisko dwa miesiące. Przejrzeli mnóstwo kronik, dokumentów, notatek prasowych, rozmawiali z nauczycielami, uczniami i absolwentami. Na chwilę stali się dziennikarzami, pisarzami, malarzami, historykami i edytorami. Ciężka praca przyniosła efekty i ekipa ZS nr 2 zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Opiekunem grupy była pani Katarzyna Działoszewska-Rozbiegalska.