Głównej zawartości

Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszył się Kiermasz Bożonarodzeniowy w starostwie. 30 listopada w holu urzędu pojawiły się stoiska stowarzyszeń, organizacji i szkół z naszego powiatu, a na nich jedyne w swoim rodzaju ozdoby, będące efektem skrupulatnej, ręcznej pracy.

Kiermasze organizowane na Święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia to wieloletnia tradycja stargardzkiego starostwa. Dzięki takim wydarzeniom, mieszkańcy mają możliwość spotkać się z wieloma utalentowanymi autorami rękodzieł, nabyć niepowtarzalne ozdoby świąteczne i jednocześnie wesprzeć lokalnych artystów.

Kiermasz odbył się w dniu sesji Rady Powiatu Stargardzkiego. Przewodniczący Rady Krzysztof Ciach wraz ze Starostą Stargardzkim Ireneuszem Rogowskim przywitali wystawców i zachęcili wszystkich do korzystania z ich oferty.

W starostwie zaprezentowali się: Środowiskowy Dom Samopomocy w Stargardzie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dzwonowie i w Stargardzie, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Uniwersytet Trzeciego Wieku – sekcja rękodzieła artystycznego, Zespół Szkół Specjalnych, Dom Pomocy Społecznej w Dolicach, Stowarzyszenie Forum Chociwelskie, Bursa Szkolna w Stargardzie, Stowarzyszenie Amazonek „Stokrotka”, Szkoła Przysposabiająca do Pracy ZS nr 5, Koło Gospodyń Wiejskich w Żarowie, Liga Kobiet Polskich, Stowarzyszenie Niewidomych oraz Szkoła Podstawowa w Chlebówku.

Fot. T. Surma, Powiat Stargardzki