Głównej zawartości

2 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Stargardzie nagrodzeni zostali laureaci konkursu plastycznego  pn. „Przemocy w rodzinie mówię STOP”. Jest to już III edycja konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu powiatu stargardzkiego.

Głównym celem konkursu jest podniesienie poziomu wrażliwości i świadomości uczniów, nauczycieli i rodziców na problem przemocy. Przyczyni się to, do dostrzeżenia problemu w sytuacjach rówieśniczych, rodzinnych, czy sąsiedzkich, a także poszerzy wiedzę lokalnej społeczności o negatywnych konsekwencjach przemocy i możliwościach jej przeciwdziałania.

Nagrodzone prace zostaną umieszczone w kalendarzu na rok 2017, który będzie zawierać informacje dotyczące zjawiska przemocy, wykaz instytucji udzielających pomocy i wsparcia oraz przydatne adresy stron internetowych i numery telefonów, pod którymi można uzyskać porady. 

Organizatorem konkursu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie. Nagrody rzeczowe oraz dyplomy wręczyli: Ireneusz Rogowski – Starosta Stargardzki i Adam Chrałowicz – Członek Zarządu Powiatu.

Do konkursu zgłoszone zostały 104 prace z 12 szkół podstawowych i 7 szkół gimnazjalnych.

Laureaci konkursu:

KATEGORIA – SZKOŁY PODSTAWOWE

I MIEJSCE – Maciej Szydłowski klasa VI – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Gogolewie,

II MIEJSCE – Malwina Kuźniak klasa V – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grzędzicach,

III MIEJSCE – Michał Deja klasa V – Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Jana Pawła II w Stargardzie.

Wyróżnienia:

1. Maja Marczuk klasa V – Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Jana Brzechwy w Stargardzie,

2. Julia Szewczyk klasa VI – Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Astrid Lindgren w Stargardzie,

3. Nikola Łabacz klasa VI – Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Astrid Lindgren w Stargardzie,

4. Amelia Samsel klasa V – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Kunowie.

KATEGORIA – SZKOŁY GIMNAZJALNE

I MIEJSCE – Julia Kocikowska klasa III – Gimnazjum Integracyjne w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Stargardzie,

II MIEJSCE – Joanna Ciećko klasa II – Gimnazjum Katolickie im. Kardynała Augusta Hlonda w Stargardzie,

III MIEJSCE – Karolina Jewiarz klasa III – Gimnazjum Integracyjne w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Stargardzie,

Wyróżnienia:

1. Zuzanna Cierocka klasa I – Gimnazjum Publiczne w Zespole Szkół Publicznych
w Reptowie,

2. Klaudia Lange klasa III – Gimnazjum w Zespole Szkół w Dolicach,

3. Jakub Zięba klasa III – Gimnazjum Integracyjne w Zespole Szkół Ogólnokształcących
w Stargardzie,

4. Marta Kempisty klasa III – Gimnazjum Integracyjne w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Stargardzie.