Osiem szkół z powiatu stargardzkiego wzięło udział w akcji „Pomagamy w Stargardzie”. Jej podsumowanie odbyło się 5 grudnia podczas obchodów Dnia Wolontariusza w Zespole Szkół nr 2. Inicjatorem przedsięwzięcia, zachęcającego młodzież do bezinteresownej pomocy był Szkolny Klub Wolontariusza przy ZS nr 2.

Każda z grup miała za zadanie podjąć działania wolontariackie w wyznaczonym czasie – od 20 października do 20 listopada 2016 r. Forma pomocy była dowolna, mogła to być np. zbiórka darów na szpital czy schronisko dla zwierząt. Ideą było przede wszystkim pomaganie, a celem przedsięwzięcia zmobilizowanie szkół do zaangażowania się w wolontariat.

5 grudnia w Zespole Szkół nr 5, uczniowie, którzy wzięli udział w akcji „Pomagamy w Stargardzie”, otrzymali dyplomy i puchary pamiątkowe. Wręczyli je: Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, Wicestarosta Iwona Wiśniewska oraz Zastępca Prezydenta Miasta Ewa Sowa.

Fot. Zespół Szkół Budowlano-Technicznych