Głównej zawartości

Na budynku remizy strażackiej w Chociwlu zamontowano defibrylator AED, który zakupiono dzięki dofinansowaniu gminy oraz środkom zebranym przez sołectwa. Wspólnymi siłami udało się zgromadzić ponad 9 tysięcy złotych. Uroczyste spotkanie połączone z montażem sprzętu odbyło się 6 grudnia na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Zbiórka pieniędzy, trwająca od marca 2016 roku, dobiegła końca.  Jej pomysłodawczynią była pani Alicja Jabłecka, którą wsparły sołtyski, burmistrz Chociwla Stanisław Szymczak, lokalni przedsiębiorcy oraz mieszkańcy gminy.

Realizacji przedsięwzięcia pogratulował Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski. Podziękował gminie oraz sołectwom, które zaangażowały się w zbiórkę pieniędzy i pokazały jedność mieszkańców.

- To korzyść dla całej lokalnej społeczności. Taki sprzęt może uratować ludzkie życie w najmniej spodziewanym momencie, choć życzyłbym nam wszystkim, aby konieczność jego użycia zachodziła jak najrzadziej – powiedział.

Po zaprezentowaniu defibrylatora, umieszczono go w kapsule na budynku OSP. Odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy.