Głównej zawartości

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Daniel Obajtek spotkał się w czwartek z pracownikami oddziału regionalnego i biur powiatowych ARiMR z województwa zachodniopomorskiego. Podziękował im za dotychczasowe działania i podsumował najważniejsze przedsięwzięcia Agencji w minionym roku. 

Był to ostatni przystanek prezesa Obajtka na trasie wizyt w oddziałach regionalnych i biur powiatowych ARiMR. W ciągu roku urzędowania odwiedził on szesnaście takich miejsc.

Daniel Obajtek dziękował pracownikom ARiMR za rok wytężonej pracy. Jak podkreślił, w 2016 r. biura powiatowe musiały jednocześnie obsługiwać wnioski o dopłaty bezpośrednie z 2015 r., jak i przyjmować wnioski z tegorocznej kampanii płatności bezpośrednich.

- Wypłaciliśmy także rolnikom zaliczki na poczet płatności bezpośrednich w wysokości 70 procent - dodał prezes ARiMR. W województwie zachodniopomorskim otrzymało je 28,5 tys. rolników, na łączną kwotę 507 mln zł.

Jednym z działań ARiMR było również zakupienie zestawów edukacyjnych dla dzieci z przedszkoli wiejskich oraz toreb medycznych dla strażaków ochotników. Torby wręczono prezesowi OSP Chociwel, któremu towarzyszył Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski.


Źródło: arimr.gov.pl

Fot.: Powiat Stargardzki