Głównej zawartości

Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Stargardzie współpracując z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Szczecinie, realizując działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu przeprowadziła w dniu 9. grudnia br. kampanię społeczną pod hasłem: „Załóż ODBLASK – świeć przykładem”.

Stargardzki Związek Weteranów LA, organizując ostatnią tegoroczną edycję biegu Cztery Pory Roku – bieg zimy, chętnie przyłączył się do akcji. W dniu biegu Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski przekazał zawodnikom narzutki odblaskowe – wykonane ze specjalnego oddychającego materiału. Biegacze i miłośnicy nordic walking ZAŁOŻYLI ODBLASKI i wystartowali,  świecąc przykładem.  

Organizatorzy akcji zadbali również o kibiców biegu oraz przechodniów. Przed startem w Parku Chrobrego rozdawane były praktyczne opaski i pasy odblaskowe, które należało niezwłocznie umieścić na odzieży wierzchniej (na rękawie lub na nogawce), torebce, plecaku, itp.

Celem akcji jest przekonanie niechronionych uczestników ruchu drogowego do noszenia odblasków. Odblask schowany w torebce, w plecaku, w kieszeni, czy w szufladzie, nie poprawi bezpieczeństwa pieszych - o czym uświadamiał uczestników akcji Krzysztof Kozłowski - Sekretarz Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Zakup kamizelek i innych odblasków sfinansowali: Powiat Stargardzki, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie.