Przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, Koła w Stargardzie oraz Centrum Wolontariatu odwiedzili Starostę Stargardzkiego Ireneusza Rogowskiego i podziękowali mu za całoroczne wsparcie działalności. Starosta jest oficjalnym patronem organizacji.

W 2016 roku Centrum Wolontariatu PTWzK było inicjatorem wielu działań na rzecz osób potrzebujących. Organizowało akcje i wydarzenia, które wspierał również Powiat Stargardzki.

Podziękowania przekazano także dla Wicestarosty Iwony Wiśniewskiej, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Moniki Rygiel, Dyrektor Wydziału Promocji w Starostwie Powiatowym Agnieszki Dąbrowskiej oraz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Małgorzaty Złotek.