Głównej zawartości

Wczoraj na terenie powiatu stargardzkiego można było dostrzec policyjny patrol konny. Ta nietypowa forma pilnowania porządku umożliwia szybkie dotarcie do miejsc, w których trudno poruszać się samochodem. Posiłki z  Zespołu Konnego Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie do końca roku pojawią się u nas jeszcze dwa razy.

Patrole udało się zorganizować dzięki działaniom podjętym przez Komendę Powiatową Policji w Stargardzie, Powiat Stargardzki i Miasto Stargard.

Policjantów na koniach przywitali wczoraj: Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Robert Nowak, Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski oraz Członek Zarządu Powiatu Irena Agata Łucka. Konie Cynober i Vir przechadzały się po parkach 3 Maja, Popiela i Bolesława Chrobrego.

Współpraca z patrolem konnym będzie kontynuowana.

- Z reguły przed świętami zwiększa się ilość kradzieży choinek. Wycinane są nielegalnie drzewa, które sprzedaje się później na różnego rodzaju targowiskach. Również kłusownicy zwiększają w tym okresie swoją aktywność, dlatego na kolejnych służbach policyjne wierzchowce skierowane zostaną w rejony trudno dostępne dla patroli pieszych i zmotoryzowanych, gdzie między innymi wspólnie ze Strażą Leśną przeprowadzą działania „choinka” – informuje podkom. Łukasz Famulski z KPP w Stargardzie.

Fot. T. Surma, KPP Stargard