O tym, jak nie dać się oszukać „na wnuczka” oraz o ważnej roli odblasków w codziennym życiu, opowiedzieli seniorom: Krzysztof Kozłowski z Powiatowej Rady Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz podkom. Łukasz Famulski ze stargardzkiej komendy. Spotkanie z członkami Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, zorganizowano 14 grudnia w Domu Kultury Kolejarza.

Odblaskowe paski, narzutki i zawieszki, Powiatowa Rada Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zakupiła dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Szczecinie. Część akcesoriów została przekazana Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie.

W Domu Kultury Kolejarza, seniorzy otrzymali odblaski, a prowadzący spotkanie, opowiedzieli, jak prawidłowo je nosić. Przekonywali, że tylko odpowiednie umieszczenie – w widocznym miejscu – np. na torebce, plecaku, kurtce, może sprawić, że po zmroku będziemy widoczni dla kierowców samochodów.

Na spotkaniu przekazano też cenne wskazówki dotyczące ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Poruszono m.in. tematy takie jak: oszustwa „na wnuczka”, kradzieże oraz bezpieczeństwo podczas mrozów i zakupów świątecznych.

Fot. Tadeusz Surma