Głównej zawartości

Ze środków Powiatu Stargardzkiego zakupiono kasety do analizatora do wykrywania narkotyków Drager DrugTest 5000, dla Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. 16 grudnia, na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski oraz Członek Zarządu Powiatu Irena Agata Łucka, przekazali sprzęt.

Kasety wręczono Komendantowi Powiatowemu Policji w Stargardzie. Mł. insp. Robert Nowak zapewnił, że dzięki nim, będzie możliwe dalsze korzystanie z analizatora, co pozytywnie wpłynie na skuteczność walki z narkotykami w powiecie.

Analizator jest na wyposażeniu KPP w Stargardzie od 2015 roku. Umożliwia on szybkie i proste wykrycie różnych substancji psychoaktywnych. Na specjalną kasetę testową jest pobierana próbka śliny, następnie wędruje ona do analizatora i już po kilku minutach można odczytać wynik. Urządzenie służy do testowania prób śliny pod kątem różnych narkotyków – amfetaminy i jej pochodnych, opiatów, kokainy i jej pochodnych, benzodiazepiny i kanabinoidów. Jeżeli pomiar wykonany przez Drager Drug Test 5000 jest dodatni, wtedy od kierowcy pobierana jest próbka krwi, którą bada specjalistyczne laboratorium.