Głównej zawartości

O IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu pod patronatem MEN, już teraz można powiedzieć, że jest wyjątkowa. W logistycznych zmaganiach wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników z 316 szkół.

To najwyższy wynik w historii konkursu organizowanego od dziewięciu lat. Do drugiego etapu awansowało 712 osób, które wykazały się największą wiedzą z zakresu transportu, spedycji i logistyki. Z Zespołu Szkół Nr 2 do etapu regionalnego zakwalifikowały się trzy uczennice z klasy 4L: Katarzyna Mężyńska, Izabela Iwaniuk i Roksana Jakóbczak. Wszystkie wybrały zawód  technika logistyka. Z tej wybitnej trójki do etapu centralnego awansowała Katarzyna Mężyńska, która będzie reprezentowała szkołę w wielkim finale  olimpiady zaplanowanym na 3 marca 2017 r. Organizacją szkolnego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej oraz przygotowaniem młodzieży do kolejnych etapów tego prestiżowego konkursu zajmuje się nauczycielka przedmiotów logistycznych - p. Jolanta Stępczyńska.

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 – Marcin Przepióra i opiekunka grupy pogratulowali Kasi awansu i życzyli sukcesu w finale, w którym jest o co walczyć. Na najlepszych młodych logistyków czekają bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, atrakcyjne staże w przedsiębiorstwach będących liderami w branży oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

Dla wielu uczniów wygrana w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej to spełnienie marzeń, ale również przepustka do kariery w logistyce, transporcie i spedycji. Zwycięstwo w tak dużym wydarzeniu dodaje pewności siebie i otwiera wiele drzwi. Celem olimpiady jest rozbudzenie zainteresowania branżą TSL, wpływ na kształcenie przyszłej kadry logistycznej oraz pomoc w ocenie programów nauczania w szkołach średnich i policealnych. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji. Patronami Merytorycznymi są Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Tekst i foto: ZS Nr 2 – Jacek Podgórski