Głównej zawartości

Pułkownik Piotr Trytek oficjalnie przejął obowiązki dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej im. generała Józefa Hallera w Szczecinie. 10 stycznia odbyło się powitanie nowego dowódcy i pożegnanie dotychczasowego – gen. bryg. Dariusza Górniaka.

W uroczystości wzięły udział władze województwa, a także zaprzyjaźnionych powiatów i gmin. Powiat Stargardzki reprezentowała Irena Agata Łucka – Członek Zarządu Powiatu, która wręczyła dowódcom listy pamiątkowe od Starosty Stargardzkiego.

Przejęcie obowiązków przypieczętowało przejęcie sztandaru i złożenie meldunków dowódcy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Przedstawiając sylwetkę nowego dowódcy, generał dywizji Rajmund Andrzejczak, podkreślił, że pułkownik Trytek jest doświadczonym oficerem, bardzo dobrze przygotowanym do pełnienia tej funkcji i życzył nowemu dowódcy żołnierskiego szczęścia w dowodzeniu jedną z największych, najnowocześniejszych i najlepiej wyszkolonych jednostek w Wojskach Lądowych.

Odchodzący ze stanowiska generał brygady Dariusz Górniak z wielkim sentymentem odniósł się do trzyletniego okresu dowodzenia Błękitną Brygadą: „Z całą satysfakcją mogę stwierdzić, że wszystkie cele i zadania, które przez te trzy lata stawiali nam nasi przełożeni, zostały zrealizowane na najwyższym poziomie”.

Źródło: 12bz.wp.mil.pl