Zespół Szkół Nr 5 w Stargardzie przystąpił do XV edycji „Młoda Krew Ratuje Życie”. Jest to druga szkoła z powiatu stargardzkiego, która zdecydowała się na udział w tegorocznej akcji. Poboru krwi dokonano 18 stycznia 2017 r. Do akcji zgłosiły się 62 osoby, w tym jeden nauczyciel, a po badaniach lekarskich zakwalifikowano 45 osób. Dla 12 z nich było to pierwsze oddanie krwi w życiu. Łącznie pozyskano 20.250 ml pełnej krwi.

Poboru dokonała ekipa WCKiK pod kierownictwem dra Arkadiusza Szymczaka. Akcję zorganizowała Rejonowa Rada HDK PCK w składzie: Renata i Marian Wojtakajtis, Andrzej Łoń i Jerzy Bochenek. Koordynatorkami przedsięwzięcia w szkole była panie: Marzena Sztuba i Dorota Kujawska, oczywiście przy pełnej aprobacie Dyrektor Szkoły – Pani Jolanty Kawszyn.

Odważnych uczniów odwiedzili: Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, Wicestarosta Iwona Wiśniewska, Członek Zarządu Powiatu Adam Chrałowicz oraz Prezes Oddziału Rejonowego PCK Marek Stankiewicz.

Poczęstunek dla „bohaterów” - smaczne rogaliki, kanapki i herbatę - przygotowali koledzy z klas gastronomicznych, pod kierunkiem nauczycielki – Pani Doroty Kujawskiej.

Tekst: RRHDK PCK