Głównej zawartości

W najbliższy poniedziałek 23 stycznia, ulicami Stargardu przejedzie kondukt pogrzebowy z trumną Prezydenta Sławomira Pajora. W związku z tym, stargardzcy policjanci przypominają o czasowej zmianie organizacji ruchu i wyłączeniu z użytku niektórych dróg.

Mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w ostatniej drodze Prezydenta. Kondukt ruszy zaraz po mszy, która rozpocznie się o 12:00 w Kolegiacie NMP Królowej Świata. Trasa rozpocznie się na Rynku Staromiejskim i będzie biegła ulicami: Kramarską, Kazimierza Wielkiego, Chrobrego, Św. J. Chrzciciela, Czarnieckiego, Bogusława IV, Spokojną, aż na cmentarz przy ul. Tadeusza Kościuszki. Tam odbędzie się pogrzeb Sławomira Pajora.

W związku z powyższym, policjanci apelują o ostrożność na drogach i w miarę możliwości niekorzystanie w tym dniu z  samochodów, zwłaszcza w wyznaczonym rejonie. Natomiast wszystkim, którzy poruszać się będą pojazdami, przypominamy o obowiązku stosowania się do przepisów ruchu drogowego i możliwości zaparkowania na pobliskich parkingach. Czasowa zmiana organizacji ruchu i kolejno wyłączanie z użytku ulic odbywać się będzie  sukcesywnie z przejazdem konduktu pogrzebowego. Utrudnienia rozpoczną się już od godziny 10.00.

podkom. Łukasz Famulski