Głównej zawartości

27 stycznia br. Starostwo Powiatowe w Stargardzie gościło Młodzieżową Drużynę Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Stara Dąbrowa. Starosta, Wicestarosta oraz Wójt Gminy Stara Dąbrowa wręczyli dziewczętom pełne umundurowanie.

Starosta Stargardzki chcąc nagrodzić zaangażowanie oraz wesprzeć dziewczyny w ich pasji ufundował 9 sztuk trzyczęściowych kombinezonów koszarowych, a Wójt Gminy Stara Dąbrowa uzupełnił wyposażenie „strażaczek” o odpowiednie obuwie.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działa na terenie gminy Stara Dąbrowa i podlega pod Ochotniczą Straż Pożarną w Starej Dąbrowie. Drużyna działa od 4 lat i składa się z dziewczyn w wieku od 10 do 18 lat. Opiekunami drużyny są: Bogna Urbańska – pedagog z Gimnazjum w Starej Dąbrowie oraz Andrzej Majdziński z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Dąbrowie.

Drużyna ma już na swoim koncie sporo sukcesów w zawodach sportowo – pożarniczych, m.in.: czwarte miejsce w województwie zachodniopomorskim w zawodach organizowanych w Kaliszu Pomorskim – był to ich debiut. Drużyna oprócz zagadnień związanych z pożarnictwem uczy się pierwszej pomocy przedmedycznej i trenuje sprawnością fizyczną.

Foto: T. Surma