W niedzielę 29 stycznia br. w Hali OSiR w Stargardzie odbył się I Memoriał poświęcony pamięci zmarłego w ubiegłym roku byłego zawodnika i trenera Błękitnych - Arkadiusza Zająca. W memoriałowym turnieju udział wzięły drużyny, w których Arek w swojej wieloletniej sportowej karierze występował.

Swoją reprezentację wystawił Zakład Karny, gdzie Arek pracował zawodowo, a także drużyna, którą reprezentowali przyjaciele Arka. Memoriał odbył się pod patronatem prezydenta Miasta Stargard i Starosty Stargardzkiego.

Po emocjonujących meczach najlepszą drużyną została Pogoń Szczecin, w której składzie wystąpiło kilku zawodników występujących kiedyś w ekstraklasie.

Ponadto w składach innych drużyn wystąpiły osoby, które reprezentowały barwy Błękitnych: Robert Gajda, Jarosław Piskorz, Marek Ufnal czy Maciej Więcek - zawodnicy którzy wspólnie z Arkiem grali na boisku. Na trybunach zasiedli byli trenerzy Arkadiusza Zająca, a nad całym przedsięwzięciem czuwała jego żona wraz z synem.

Podziękowania za pomysł upamiętnienia kolegi z boiska oraz organizację memoriału należą się Krystianowi Domowiczowi, Kamilowi Kędzierskiemu oraz Tomaszowi Grzegorczykowi, którzy wspólnie z Zarządem Klubu Błękitni już zapowiedzieli organizację w kolejnych latach memoriału.

Tekst: Błękitni Stargard
Foto: T. Surma