Głównej zawartości

31 stycznia w Urzędzie Gminy i Miasta Ińsko pojawił się nowy burmistrz. Na jeden dzień w rolę włodarza gminy wcielił się pan Ryszard Knafel, a to wszystko za sprawą wygranej licytacji podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ińsku. Pan Knafel w towarzystwie Burmistrza Ińska Jacka Liwaka odwiedził m.in. starostwo i spotkał się z Zarządem Powiatu Stargardzkiego.

„Nowy” burmistrz zwiedził urząd w Ińsku i poznał pracowników. Później miał okazję uczestniczyć w podpisaniu umowy na budowę stacji paliw w Ińsku. Poprosił także o spotkanie z jednym z większych przedsiębiorców w gminie, w celu przekazania mu swoich pomysłów i sugestii.

W programie dnia był również wyjazd do Starostwa Powiatowego w Stargardzie. O bieżących sprawach samorządu powiatowego panowie Ryszard Knafel i Jacek Liwak rozmawiali z Zarządem Powiatu: Starostą Stargardzkim Ireneuszem Rogowskim, Wicestarostą Iwoną Wiśniewską oraz Członkiem Zarządu Powiatu Adamem Chrałowiczem.  

Nie był to jednak koniec ważnych spotkań. Zwycięzca licytacji WOŚP poznał także Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Jarosława Rzepę, z którym rozmawiał na temat przyszłych inwestycji województwa na terenie gminy Ińsko.

2 lutego podczas sesji Rady Miejskiej w Ińsku, Burmistrz Jacek Liwak na ręce pana Ryszarda Knafla złożył pamiątkowe zaświadczenie o pełnieniu funkcji Burmistrza Ińska przez jeden dzień.

Źródło: insko.pl