Głównej zawartości

7 lutego w sali gimnastycznej przy ul. Wita Stwosza odbył się XVIII Wojewódzki Turniej Gier i Zabaw Ruchowych Szkół i Ośrodków Specjalnych. Jego organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych im. Juliana Tuwima w Stargardzie. W zawodach wzięło udział  dziewięć szkół i ośrodków specjalnych z województwa zachodniopomorskiego.

Były to: ZSS w Stargardzie, ZSS nr 9 w Szczecinie,  SOSW w Policach, SOSW w Suliszewie, ZSS w Goleniowie, SOSW w Pyrzycach, SOSW w Waniorowie, SOSW w Chojnie i ZZS nr 12 w Szczecinie. Wszyscy zawodnicy rywalizowali ze sobą  w ośmiu konkurencjach sportowych prowadzonych w formie wyścigów rzędów. Drużyny walczyły o Puchar Starosty Stargardzkiego.

Pierwsze miejsce zajął ZSS w Stargardzie, drugie - ZSS nr 9 w Szczecinie, a trzecie – ZSS w Goleniowie. Na kolejnych miejscach uplasowali się: SOSW w Pyrzycach, SOSW w Waniorowie, SOSW w Suliszewie, SOSW w Chojnie, SOSW w Policach, ZZS nr 12 w Szczecinie. Drużynę ZSS w Stargardzie reprezentowali: Oskar Rakowiecki, Krystian Szczepańczyk, Szymon Warakomski, Jakub Kownacki, Daria Szwiec, Marta Kazidróg, Janusz Filter i Miłosz Hendel.
 
Zwycięzcy nagrodzeni zostali dyplomami, medalami oraz upominkami.  Wyróżniono i nagrodzono również najmłodszych zawodników turnieju. Imprezę finansowo bądź rzeczowo wsparli: Powiat Stargardzki, Miasto Stargard, UKS „Herkules – Stargard” oraz Rada Rodziców ZSS w Stargardzie. Zawody sportowe przygotowała i poprowadziła Ewa Kozak we współpracy z nauczycielami: R. Jarzyną,  E. Ufnowską, B. Ogłozińską i J. Pepłowską.

Fot: ZSS Stargard