Głównej zawartości

Stargardzcy policjanci podsumowali 2016 rok. Pod kątem przyczyn i efektywności omówiono działania z różnych sfer, m.in. walki z narkotykami czy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odprawa roczna odbyła się 8 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie.

Wyniki pracy w poszczególnych pionach komendy oraz informacje na temat stanu bezpieczeństwa w powiecie stargardzkim, omówili: Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Robert Nowak oraz jego zastępca kom. Artur Grenda. W spotkaniu uczestniczył również szef zachodniopomorskich policjantów mł. insp. Jacek Cegieła.

Praca policji w liczbach

W 2016 r. na terenie powiatu stargardzkiego policjanci przeprowadzili 19 866 interwencji, legitymując przy tym ponad 77 000 osób i przeprowadzając ponad 13 000 wywiadów i ustaleń dla sądów, prokuratur, a także innych instytucji. Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 434 sprawców przestępstw. Ponadto ujawniono 28 200 sprawców wykroczeń, założono 266 niebieskich kart i doprowadzono ponad 1 124 osoby do sądów, prokuratur, jednostek policji czy izby wytrzeźwień lub zakładów penitencjarnych. Wszczęto niespełna 1 900 spraw karnych, a to blisko 150 mniej niż w roku 2015.

Policjanci z KPP w Stargardzie do swoich sukcesów zaliczyli zatrzymanie sprawców zabójstw, rozpracowanie grupy zajmującej się kradzieżami samochodów oraz zlikwidowanie sześciu nielegalnych plantacji konopi indyjskich. Walka z narkotykami wydaje się mocną stroną stargardzkich funkcjonariuszy. W 2016 r. policjanci zabezpieczyli 33 kilogramy narkotyków oraz 1 153 krzewy konopi indyjskich. Łączny czarnorynkowy dochód z zabezpieczonych niedozwolonych substancji mógłby wynieść blisko 2 500 000 zł.

Podczas odprawy omówiono przedsięwzięcia i inicjatywy prewencyjne, mające wpływ na poprawę bezpieczeństwa na terenie całego powiatu, a także szereg programów i działań prewencyjnych, realizowanych w ubiegłym roku przez Komendę Powiatową Policji w Stargardzie.      

Fot. Tadeusz Surma