W Starostwie Powiatowym otwarto wystawę obrazów śp. Tadeusza Gołąba pt. „Wspomnienie”. Malarz i grafik był niezwykle utalentowaną i wszechstronną osobą – podkreślali bliscy artysty podczas wernisażu, który odbył się 22 lutego. Prace będzie można podziwiać w holu urzędu przez najbliższy miesiąc.

- Pan Tadeusz Gołąb odszedł od nas w 2016 roku, jednak pozostawił po sobie coś niezwykle cennego, swoje wspaniałe obrazy, które mamy okazję dziś podziwiać – mówił Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, otwierając wystawę.

Bernadeta Wdzięczna – inicjatorka i kuratorka wystawy, przybliżyła wszystkim sylwetkę Tadeusza Gołąba. Jako członek Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „Brama” oraz człowiek blisko związany ze stargardzkim UTW, zyskał wielu przyjaciół. Tworzył malarstwo sztalugowe, ścienne oraz grafikę. Realizował również projekty z zakresu architektury wnętrz. Na przestrzeni 40 lat pracy twórczej zrealizował wiele wystaw indywidualnych, a także zbiorowych w kraju i za zagranicą. Był laureatem nagrody Prezydenta Miasta za całokształt pracy i upowszechnianie kultury w 1994 roku. Zmarł 17 stycznia 2016 roku.

Na wystawę pt. „Wspomnienie” składają się obrazy takie jak: „Rugia Pejzaż”, „Rugia 2”, „Opadłe Skrzydła”, „Kosmonauta”, „Wzburzone Morze”, a także grafiki. Prace zostały wypożyczone przez rodzinę, osoby prywatne oraz SSMSP „Brama”.

Fot. Tadeusz Surma