Głównej zawartości

21 lutego w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie dotyczące planów rozwoju infrastruktury sportowej w powiecie stargardzkim. Omówiono na nim plany związane z budową sali sportowej Zespołu Szkół nr 5 oraz modernizacją boisk I i II Liceum Ogólnokształcącego.

Udział w spotkaniu wzięli: Wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, Poseł na Sejm RP Michał Jach, Dyrektor ZS nr 5 Jolanta Kawszyn oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym Elżbieta Świderska.

W marcu ma zostać ogłoszony konkurs w Programie rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej – edycja 2017 r. Decyzją Starosty Ireneusza Rogowskiego zostanie złożony wniosek na realizację zadania.

Na obecnym etapie wykonana jest dokumentacja projektowa oraz wizualizacja sali sportowej Zespołu Szkół nr 5. Złożony został również wniosek o pozwolenie na budowę. Szacowana kwota całej inwestycji to ok. 5,5 mln zł, w związku z czym Powiat Stargardzki podjął starania o pozyskanie środków zewnętrznych.

Wizualizacja sali sportowej przy Zespole Szkół nr 5: