Głównej zawartości

Wileńskie przysmaki, muzyka i taniec, a przede wszystkim wspaniała, ludowa atmosfera – za nami XV Kaziuki Wileńskie. Wydarzenie nawiązujące do litewskiego, odpustowego jarmarku, trwało dwa dni – od 4 do 5 marca. Organizatorami Kaziuków byli: stargardzki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Dom Kultury Kolejarza. 

Pierwszą część imprezy zorganizowano w Domu Kultury Kolejarza. Tam też nastąpiło oficjalne otwarcie. W holu DKK można było podziwiać obrazy grupy malarskiej „Malachit” oraz stoiska z rękodziełem i litewskimi wyrobami. Dokonywano również pomiaru cukru i ciśnienia. A chętni mogli wziąć udział w loterii i konkursach. Po godzinie 12:00 rozpoczęła się Biesiada Wileńska. Na scenie DKK wystąpiły m.in. zespoły wileńskie. Drugiego dnia, w Stargardzkim Centrum Kultury także zorganizowano kiermasz. Imprezę zwieńczył koncert galowy.  

Zespoły, które wzięły udział w Kaziukach, otrzymały upominki od Powiatu Stargardzkiego i Miasta Stargard. Powiat Stargardzki reprezentował Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski wraz z Wicestarostą  Iwoną Wiśniewską.

Kaziuki - dzień pierwszy (Dom Kultury Kolejarza):

 

Kaziuki - dzień drugi (Stargardzkie Centrum Kultury):

Fot. Tadeusz Surma