Głównej zawartości

Placówka terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Stargardzie wkrótce zmieni siedzibę. Z ul. Bydgoskiej przeniesie się do budynku przy ul. Staszica 27 – to wynik rozmów na temat nabycia nieruchomości od Powiatu Stargardzkiego przez KRUS. W lutym, Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski spotkał się w tej sprawie m.in. z zastępcą prezesa warszawskiego KRUS.

Oddział terenowy przy ul. Bydgoskiej 63 obsługuje łącznie 3246 rolników z powiatu stargardzkiego. Państwowa jednostka podjęła próbę nabycia większego lokalu z terenem na miejsca parkingowe. Liczne rozmowy i współpraca z samorządem powiatowym przyniosły rozwiązanie. Na potrzeby placówki, Powiat Stargardzki sprzeda lokal użytkowy o powierzchni ok. 234 m kw., położony na parterze, przy ul. Staszica 27 (po dawnym Domu Dziecka nr 2) oraz część terenu do zagospodarowania o powierzchni użytkowej ok. 250 m kw. z dostępem do drogi publicznej.

W spotkaniu, które w tej sprawie zorganizowano w Starostwie Powiatowym w Stargardzie, wzięli udział: Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, Zastępca Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie Andrzej Kneć, Dyrektor Oddziału  KRUS w Koszalinie Jan Górski, Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Stargardzie Paweł Grobelny oraz Poseł na Sejm RP Michał Jach. Omówiono na nim szczegóły dotyczące nabycia lokalu. Sfinalizowanie umowy sprzedaży ma nastąpić pod koniec marca br.