Po raz kolejny sekcja turystyczna Zespołu Szkół nr 5 wróciła z Ogólnopolskiego Podhalańskiego Rajdu Narciarskiego w Białym Dunajcu z najwyższymi trofeami. Młodzież wykazała się bogatą wiedzą o regionie Karpat i doskonałą kondycją fizyczną. Reprezentacja powiatu stargardzkiego nie miała sobie równych.

W rajdzie wzięło udział blisko stu uczestników, tworzących dziewięć reprezentacji. Mimo tak dużej konkurencji, uczniowie „Piątki” każdą konkurencję kończyli na podium. Cennym   wyróżnieniem był puchar  za pierwsze miejsce w konkursie ,,Promocja turystyczna własnego regionu”. Oprócz  wysokich  lokat  indywidualnych, miejsca  medalowe ,,Piątka'' uzyskała w klasyfikacji drużynowej – drugie i trzecie. W powiatowej uzyskała pierwszą pozycję, a w wojewódzkiej – zdobyła najwyższe w dotychczasowych startach, drugie miejsce.

Imprezie towarzyszył bogaty program krajoznawczy. Uczniowie zwiedzili Zakopane, spacerowali po górskich dolinach i mimo bardziej wiosennej niż zimowej pogody, zjeżdżali na nartach i snowboardzie.

Wyjazd uczestników na rajd wsparł finansowo Powiat Stargardzki. Uczniowie promowali również nasz region z pomocą powiatowych gadżetów. Opiekunem grupy była Pani Joanna Suleja.