Głównej zawartości

Starosta Stargardzki  Ireneusz Rogowski serdecznie zaprasza  do włączenia się  w organizację  ArtFestiwal, którego celem jest integracja środowisk  zainteresowanych sztuką z różnych dziedzin działalności artystycznej. Wydarzenie będzie odbywać się w dniach 20-21 maja 2017 r.

Ideę i scenariusz opracowała artysta-plastyk Bernadeta Wdzięczna – pomysłodawca, twórczyni wydarzenia, dla której najważniejszym celem jest przybliżanie odbiorcom szeroko pojętych działań w dziedzinie kultury. Założeniem kreatorki ArtFestiwal Stargard jest ukazanie walorów i aktualności sztuki współczesnej oraz działań na styku kultury.

Ideą jest szeroka i nieodpłatna dostępność wydarzeń artystycznych w miejscu, które jest im dedykowane, a także w miejscach dotychczas nieutożsamionych z działaniami artystycznymi. Będą to zarówno instytucje kultury, zakłady rzemieślnicze, pracownie, wnętrza sakralne oraz obiekty wyłączone z eksploatacji - nieużytki czy parki miejskie. Dostępność wydarzeń artystycznych to zderzenie widza ze swoistą wolnością twórczą, którą nie ogranicza przestrzeń wystawiennicza, sceniczna, format, czy z góry narzucony charakter działania. To istna eksplozja sztuki współczesnej i działań kulturalnych w przestrzeni publicznej.

Ważnym celem ArtFestiwal Stargard jest integracja kulturowa wspólnoty lokalnej oraz nieskrępowana zabawa i radość, oddająca tym samym szacunek dla prezentacji sztuk wizualnych (fotografia, malarstwo, instalacje wideo, instalacje dźwiękowe, rzeźba, instalacja, performance etc.), jak i wszelakich wydarzeń związanych z muzyką, tańcem, poezją i teatrem. Nie wyklucza się również zjawisk związanych z modą, designem jak i sztuką kulinarną.

Poprzez sztukę ArtFestiwal Stargard wchodzi w interakcję z widzem – bada, interpretuje, analizuje najbardziej interesujące nas zjawiska w sztuce aktualnej - nie wykluczając przy tym sztuki dawnej. Sztuka prezentowana na ArtFestiwal Stargard ma być bliżej nas, na wyciągnięcie ręki. Ma zaskakiwać i zapraszać do dialogu.

Zapraszamy wszystkich kreatywnych mieszkańców do udziału!

Regulamin i Karta zgłoszenia Festiwalu na stronie SCK: sck.stargard.pl/artfestiwal#gth
Karta zgłoszenia udziału w Festiwalu do pobrania i złożenia:
adres elektroniczny Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub w sekretariacie SCK tel. 91 578 32 31
Konsultacje w każdy czwartek w sali 108 SCK, I piętro od godz. 16:00

Termin składania zgłoszeń do 31 marca br.