14 marca w Zespole Szkół Budowlano-Technicznych odbył się pobór krwi w ramach akcji „Młoda Krew Ratuje Życie”. Był to już drugi raz w obecnym roku szkolnym. Tym razem, na ochotników zgłosiło się 50 uczniów i 3 nauczycieli. Po wstępnych badaniach krew mogły oddać 42 osoby.

Dla 13 osób był to pierwszy pobór w życiu. Łącznie pozyskano 18,000 ml pełnej, młodej krwi. Przykład uczniom dali też nauczyciele: Bartłomiej Majkowski oraz Anna Tomczak.

Akcję zorganizowała Rejonowa Rada HDK PCK przy Oddziale Rejonowym PCK w Stargardzie, w składzie: Jerzy Bochenek, Renata i Marian Wojtakajtis oraz Andrzej Łoń, przy współpracy z nauczycielką Agnieszką Woźniak. Akcję poparł Dyrektor ZSB-T Zbigniew Hering. Poboru dokonała Terenowa Stacja WCKiK pod kierownictwem doktor Joanny Wysockiej-Milkiewicz.

Uczniów odwiedził Członek Zarządu Powiatu Adam Chrałowicz oraz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Starostwie Powiatowym Małgorzata Złotek.

Krwiodawcy mogli liczyć na poczęstunek, który osobiście przygotowali uczniowie.

Fot. Tadeusz Surma