Głównej zawartości

17 marca br. zakończyła się kwalifikacja wojskowa dla osób zamieszkałych na terenie powiatu stargardzkiego. Członek Zarządu Powiatu - Irena Agata Łucka podziękowała Powiatowej Komisji Lekarskiej oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację kwalifikacji i jej sprawne przeprowadzenie.

Kwalifikacja odbywała się w budynku stargardzkiego szpitala - w terminie od 10 lutego do 17 marca br. Komisja dokonywała oceny zdolności do czynnej służby wojskowej mężczyzn i kobiet, którzy z chwilą otrzymania odpowiedniej kategorii, zostali przeniesieni do rezerwy, a ochotnicy – po  spełnieniu odpowiednich kryteriów – do wojskowej służby zawodowej. Przebadano 600 mężczyzn z rocznika podstawowego i starszego oraz 29 kobiet – w tym 11 ochotniczek.

Pani Irena Agata Łucka podziękowała wszystkim za wkład i zaangażowanie, dzięki którym kwalifikacja przebiegała bez zastrzeżeń i zakłóceń, a także wyraziła nadzieję na tak dobrą współpracę w przyszłym roku.

Podziękowania otrzymali: Przewodnicząca PKL Alina Bocianiak, Stanisława Krawczyk, Jadwiga Biernacka, Klaudia Witt, Renata Gibas, Ewelina Zielińska, Kamila Karolak, Leszek Nizwantowski, Emilia Nowicka oraz Wojciech Posyniak.