Głównej zawartości

Poznaliśmy najpopularniejszych sportowców w poszczególnych gminach powiatu stargardzkiego, najważniejsze sportowe wydarzenie oraz Sportowca Powiatu Stargardzkiego 2016. 24 marca podczas gali w Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie ogłoszone zostały wyniki plebiscytu, organizowanego przez Powiat Stargardzki i Głos Szczeciński. Nagroda główna trafiła do Katarzyny Mądrowskiej.

Sportowcem Powiatu Stargardzkiego 2016 została stargardzianka Katarzyna Mądrowska, zapaśniczka Feniksa Pesty Stargard, mistrzyni Polski seniorek w zapasach. W nagrodę za zwycięstwo w plebiscycie otrzymała 2000 złotych od Starosty Stargardzkiego Ireneusza Rogowskiego.

Drugie miejsce zdobył Maksymilian Blinkiewicz z gminy Dolice, mistrz świata i rekordzista świata federacji WUAP w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii junior. Nagrodę 1000 złotych ufundował Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

Na trzecim miejscu w plebiscycie uplasował się Konrad Majdziński z gminy Stara Dąbrowa, trenujący w Wiodącym Międzyszkolnym Ludowym Klubie Sportowym Pomorze Stargard. W 2016 roku był dwunasty w mistrzostwach Polski juniorów i ósmy w mistrzostwach kraju Ludowych Zespołów Sportowych w biegu na 1500 metrów. Nagrodę 500 złotych ufundował Przewodniczący Rady Powiatu Stargardzkiego Krzysztof Ciach.

Laureaci głównej kategorii zostali wybrani spośród zwycięzców w poszczególnych gminach i w mieście Stargard. Katarzyna Mądrowska triumfowała we wcześniej zorganizowanym przez Miasto Stargard i Głos Szczeciński plebiscycie Gwiazdy Stargardzkiego Sportu 2016.

Natomiast nazwiska sportowców gmin poznaliśmy podczas piątkowej gali w CKP. Poniżej lista laureatów:

Gmina Chociwel: Kacper Sosna, piłkarz Piasta Chociwel
Gmina Dobrzany: Klaudia Marcinkiewicz, piłkarka ręczna UKS Znicz Dobrzany
Gmina Dolice: Maksymilian Blinkiewicz
Gmina Ińsko: Edyta Mickiewicz-Małkowska, lekkoatletka
Gmina Kobylanka: Marek Rutkiewicz, maratończyk
Gmina Marianowo: Damian Góral, tenisista stołowy
Gmina Stara Dąbrowa: Konrad Majdziński, lekkoatleta WMLKS Pomorze
Gmina Stargard: Adam Jarmakowski, piłkarz nożny Sparty Skalin
Gmina Suchań: Natalia Chudyk, grająca w unihokeja w LUKS Kusy Suchań

Sportowców gmin nagrodzili burmistrzowie i wójtowie – rzeczowo lub finansowo. Samorządy gminne były partnerami plebiscytu Powiatu Stargardzkiego i Głosu Szczecińskiego.

Wyboru najpopularniejszych sportowców dokonali mieszkańcy, głosując za pośrednictwem strony internetowej www.gs24.pl, Facebooka, poprzez SMS i na kuponach z Głosu, a także kapituła plebiscytu. Mieszkańcy i kapituła mieli do przyznania taką samą pulę punktów. Jeśli liczba punktów była równa, o miejscu decydował wynik głosowania mieszkańców. Ten punkt regulaminu został wykorzystany między innymi przy wyborze najważniejszego wydarzenia sportowego w gminach powiatu stargardzkiego. W tej kategorii zwyciężył Turniej Sześciu Miast w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Dobrzanach, drugie miejsce zajął Bieg Wokół Jeziora Starzyc w Chociwlu, a trzecie meta wyścigu Bałtyk - Karkonosze, także w Chociwlu. Organizatorzy wydarzenia roku otrzymali statuetkę od Głosu Szczecińskiego i 1000 złotych od Cukrowni Kluczewo. Nagrodę specjalną dla najmłodszego sportowca otrzymał 11-letni Jakub Basiak z gminy Marianowo, trenujący zapasy. Miasto Stargard przekazało mu tablet.

Źródło: gs24.pl

Fot. Tadeusz Surma