Od kilku tygodni stargardzcy policjanci dysponują namiotem pneumatycznym, który sprawdza się w zmiennych warunkach atmosferycznych – zarówno do celów ratowniczych oraz jako mobilne stanowisko dowodzenia. Nowy nabytek wraz z całym wyposażeniem pozyskany został w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ramach projektu Regionalnego systemu prewencji na zagrożenia środowiskowe wywołane zmianami klimatu, zachodniopomorska policja doposażona została w osiem pneumatycznych namiotów, z których jeden trafił do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Sprzęt, który głównie wykorzystywany będzie przy zagrożeniach klimatycznych i środowiskowych, wzmocni Policję podczas prowadzonych akcji ratowniczych, zwłaszcza przy zmiennych warunkach pogodowych. Realizacja projektu, oprócz zakupu namiotu, obejmowała również jego wyposażenie, na które składają się m.in. dwa agregaty prądotwórcze, stacja meteorologiczna, nagrzewnica, oświetlenie, komputery wraz z urządzeniem wielofunkcyjnym, aparat fotograficzny, łóżka, stół z krzesłami oraz telefon. Tak kompleksowe doposażenie namiotu pneumatycznego daje możliwość wykorzystania go w najróżniejszych sytuacjach, przy jednoczesnym zapewnieniu niezbędnych warunków, zarówno dla poszkodowanego jak i ratujących.

Takie wyposażenie oprócz stargardzkiej komendy trafiło również do KMP w Szczecinie, Koszalinie i Świnoujściu oraz Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, Gryfinie, a także do Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie i KWP. Wartość pojedynczego zestawu to blisko 66 000 zł.

podkom. Łukasz Famulski