Głównej zawartości

Po angielsku, francusku i rosyjsku, śpiewali uczestnicy VI Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się 7 kwietnia w Stargardzkim Centrum Kultury. Konkurs, zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące, był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Udział w konkursie zgłosiło jedenaście gimnazjów, siedem szkół ponadgimnazjalnych i Dom Kultury Kolejarza w Stargardzie. Po eliminacjach, które odbyły się 21 marca, do finału zakwalifikowano trzynastu reprezentantów z gimnazjów i osiemnastu ze szkół ponadgimnazjalnych.

Na scenie wykonano łącznie trzydzieści jeden utworów. Uczestników oceniało jury w składzie: Alina Kopera – dyrektor chóru Cantore-Vox, Wioletta Brzęcka i Aleksandra Griszkienas – nauczycielki muzyki, a także nauczycielki języków obcych z II LO: Dorota Matysik i Anna Banaś.

Wyniki w poszczególnych kategoriach prezentują się następująco:

- szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Julia Chełstowska  (Publiczne Gimnazjum w Marianowie)
II miejsce – Olga Marciszak (Gimnazjum Katolickie w Stargardzie) 
III miejsce – Arianna Bąk (Gimnazjum nr 3 w Stargardzie)

Wyróżnienia: Bogumiła Wolarz (Gimnazjum Katolickie w Stargardzie), Aleksandra Kruczek (Gimnazjum nr 3 w Stargardzie), Karolina Kutek (Gimnazjum nr 4 w Stargardzie ), Nikola Żelisko (Zespół Szkół w Ińsku), Małgorzata Szymełyniec (Zespół Szkół Publicznych - Gimnazjum w Reptowie).

- szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Agata Michałowska (I LO w Stargardzie)
II miejsce – Liwia Żych (I LO w Stargardzie)
III miejsce – Martyna Pawłowska (II LO w Stargardzie)

Wyróżnienia: Justyna Szmit (Zespół Szkół Prywatnych nr 1 w Stargardzie), Anna Nadkierniczna (I LO w Stargardzie), Michalina Stalka i Natalia Bukowska (I LO w Stargardzie), Marcelina Bubula (II LO w Stargardzie).

Patronat nad konkursem objęli: Starosta Stargardzki oraz Prezydent Miasta Stargard.

Sponsorami tegorocznej edycji byli: Powiat Stargardzki, Miasto Stargard, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Stargardzie, Zakład Zagospodarowania Odpadów w Stargardzie, Rada Rodziców II LO w Stargardzie.

Fot. Tadeusz Surma