Głównej zawartości

Po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wspólnego świętowania z okazji Dnia Ziemi. Już 22 kwietnia odbędzie się happening ekologiczny na Bobrowej Polanie. W programie m.in. gry i zabawy terenowe, zajęcia na Leśnej Ścieżce Zdrowia oraz charytatywna zbiórka plastikowych nakrętek. Dzień Ziemi to również szereg wydarzeń towarzyszących, takich jak: Rowerowa Masa Krytyczna, leśny rajd na orientację i konkurs fotograficzny. 

Te wszystkie atrakcje przygotowywane są w ramach projektu pn. „Bobrowa Polana III - podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu stargardzkiego”, który realizuje Powiat Stargardzki przy współpracy z Proeuropejskim Centrum Ekologicznym.

Happening ekologiczny na Bobrowej Polanie

Impreza z okazji Dnia Ziemi odbędzie się w sobotę 22 kwietnia, w godz. 11:00-14:00, na Bobrowej Polanie (w lasku przy ul. Reymonta w Stargardzie). Wśród zaplanowanych atrakcji są: gry i zabawy terenowe, zajęcia na leśnej ścieżce zdrowia, charytatywna zbiórka plastikowych nakrętek, stolik Małego Ekologa, ekokantor, wystawa upcykling zużytych opon (elementy do gier i zabaw wykonane z lin i opon). Tegoroczną nowością będzie poczęstunek grochówką. Nie zabraknie też ogniska (w kiełbaski należy zaopatrzyć się we własnym zakresie).

Prelekcje i warsztaty ekologiczne

W ramach projektu, podobne jak w latach ubiegłych, dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, 21 kwietnia odbędą się prelekcje i warsztaty dla uczniów z powiatu stargardzkiego. Panele edukacyjne obejmą tematy takie jak: ochrona przyrody, recykling, odnawialne źródła energii. Natomiast podczas warsztatów plastycznych „Ekologiczne zabawki”, dzieci nauczą się wykonywać zabawki z materiałów z odzysku.

Konkurs „Ochrona przyrody” dla dzieci

Dzięki wsparciu Ligi Ochrony Przyrody zorganizowany zostanie konkurs „Ochrona przyrody” dla uczniów szkół podstawowych (klas I-III) ze Stargardu. Konkurs dotyczyć będzie m.in. znajomości zwierząt i roślin, gatunków oraz obiektów chronionych. Ma on na celu popularyzację wiedzy o ochronie środowiska, kształtowanie świadomości przyrodniczej oraz wypracowanie wrażliwości społecznej u dzieci na różne formy ochrony przyrody.

Konkurs fotograficzny „Naturalnie… Powiat Stargardzki”

W dniach 1 maja-31 września 2017 roku przeprowadzony zostanie otwarty konkurs fotograficzny pt. „Naturalnie… Powiat Stargardzki”. Zdjęcia zamieszczane będą na Facebooku, a ocenią je internauci. Do wygrania kamerki sportowe. Wkrótce więcej informacji na temat konkursu - na naszej stronie.

Wydarzenia towarzyszące – na rowerach i pieszo

Projekt zakłada również prowadzenie zajęć z zakresu aktywnych form wypoczynku, promocji turystyki pieszej i rowerowej oraz ekologii na sportowo. Dlatego 22 kwietnia mieszkańcy będą mogli wziąć udział w Rowerowej Masie Krytycznej z finałem na Bobrowej polanie oraz w grach leśnych – rajdach na orientację.

 

Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.