Do akcji „Młoda Krew Ratuje Życie” włączają się kolejni uczniowie – tym razem z Zespołu Szkół nr 5 w Stargardzie. 12 kwietnia do poboru zgłosiły się 53 osoby, jednak po badaniach wstępnych  krew mogły oddać 32. Wśród nich było 11 uczniów, którzy oddali krew pierwszy raz w życiu. Łącznie pozyskano 14,400 ml.

Akcję zorganizowała Rejonowa Rada HDK PCK w składzie: Jerzy Bochenek, Andrzej Łoń oraz Renata i Marian Wojtakajtis. Z ramienia szkoły koordynatorką była Pani Marzena Szczuba. Poboru krwi dokonała TS WCKiK pod kierownictwem dr Joanny Wysockiej-Milkiewicz.

Młodzież odwiedził patronujący akcji Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski oraz Dyrektor Wydziału Promocji w Starostwie Powiatowym Małgorzata Złotek.

Fot. Tadeusz Surma