Serdecznie zapraszamy na wernisaż malarstwa Doroty Iwony Kamińskiej (TEYA), który odbędzie się w środę 26 kwietnia w holu Starostwa Powiatowego przy ul. Skarbowej 1. Otwarcie wystawy nastąpi w przerwie obrad Rady Powiatu, ok. godz. 13:00. Obrazy będzie można podziwiać w urzędzie przez najbliższy miesiąc.

Dorota Iwona Kamińska jest absolwentką Wydziału Artystycznego Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Dyplom ze wzornictwa uzyskała w pracowni projektowania biżuterii u prof. Andrzeja Banachowicza  (wybitnego twórcy z dziedziny rzeźby, tkaniny artystycznej i reżyserii przestrzeni, barwy i materii), a dyplom z malarstwa u prof. Andrzeja M. Łubowskiego (światowej sławy malarza hiperrealisty).

Jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej „SAIE” w Szczecinie. W latach 2001-2015 należała do SSMSP „Brama” w Stargardzie, gdzie mieszka i tworzy.

Uczestniczyła w 4th i 6th International  Biennale of  Miniature  Art  w Częstochowie, w II Triennale „Animalis” w Chorzowie, w  Ogólnopolskim Konkursie „Kwiaty Polskie” w Łodzi, 42. Salonie Zimowym w Radomiu, zajęła także drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Małych Form Graficznych w Lublinie.

Prace autorki mają powiązanie za stylami takimi jak: pop art, new art, czy modern art; nierzadko powraca też do tradycyjnych stylów w sztuce.