Teya, czyli Dorota Iwona Kamińska, zaprezentowała swoje obrazy w ramach kolejnej wystawy w Starostwie Powiatowym. Skłaniające do refleksji prace pod wspólnym tytułem „Utracony czas”, można podziwiać w holu starostwa przez najbliższy miesiąc.

Otwierając wystawę, Starosta Iwona Wiśniewska wyraziła uznanie dla talentu malarki i przyznała, że wystawa w holu urzędu to doskonały sposób, aby jej artystyczną wrażliwość przybliżyć mieszkańcom.

Kuratorką wystawy jest Pani Bernadeta Wdzięczna, która przybliżyła postać autorki. Jak się okazało, malarstwo to jedna z wielu dziedzin sztuki, jakimi zajmuje się Teya. Tworzy m.in. biżuterię i gobeliny.

Jest absolwentką Wydziału Artystycznego Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Dyplom ze wzornictwa uzyskała w pracowni projektowania biżuterii u prof. Andrzeja Banachowicza  (wybitnego twórcy z dziedziny rzeźby, tkaniny artystycznej i reżyserii przestrzeni, barwy i materii), a dyplom z malarstwa u prof. Andrzeja M. Łubowskiego (światowej sławy malarza hiperrealisty). Jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej „SAIE” w Szczecinie. W latach 2001-2015 należała do SSMSP „Brama” w Stargardzie, gdzie mieszka i tworzy. Uczestniczyła w 4th i 6th International  Biennale of  Miniature  Art  w Częstochowie, w II Triennale „Animalis” w Chorzowie, w  Ogólnopolskim Konkursie „Kwiaty Polskie” w Łodzi, 42. Salonie Zimowym w Radomiu, zajęła także drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Małych Form Graficznych w Lublinie. Prace autorki mają powiązanie za stylami takimi jak: pop art, new art, czy modern art; nierzadko malarska powraca też do tradycyjnych stylów w sztuce.

Fot. Tadeusz Surma