Głównej zawartości

Mistrz Polski w biegu na 2000 metrów, Czesław Gawron, był dziś gościem Starosty Iwony Wiśniewskiej. Utalentowany uczeń Zespołu Szkół Specjalnych w Stargardzie opowiedział o swoich wrażeniach z zawodów oraz o tym, jak się do nich przygotowywał. Starosta pogratulowała Mistrzowi i wręczyła mu sportową torbę z gadżetami.

Dyrektor ZSS Wanda Nowicka nie ukrywała dumy z ucznia, który sprawił wszystkim miłą niespodziankę. W spotkaniu w starostwie wziął również udział nauczyciel Ryszard Jarzyna – to właśnie pod jego skrzydłami trenuje Czesław.

Uczeń ZSS w Stargardzie zajął pierwsze miejsce w biegu na 2000 m chłopców młodszych na Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych szkół i ośrodków specjalnych, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Sportowym „Sprawni razem”. Impreza odbyła się 23 kwietnia w ramach 53. Ostrzeszowskiego Crossu. W zawodach wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych i zawodowych ze szkół i ośrodków specjalnych z dziesięciu województw. Konkurencje dla kobiet i mężczyzn podzielono na dwie kategorie: rocznik 2001 i młodsi (do 16. roku życia) oraz 2000 i starsi (powyżej 16. roku życia).