W piątek 28 kwietnia br. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu stargardzkiego uczestniczyli w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Stargardzie 63 uczniów pisało 45-minutowy test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, a po krótkiej przerwie odbywały się konkurencje sprawnościowe.

Wśród konkurencji były: tor przeszkód i zadania praktyczne na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego. Uczestnicy turnieju zmierzyli się również z praktycznym wykorzystaniem wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po podliczeniu punków wśród szkół podstawowych zwycięską drużyną okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sownie. Kolejno na podium stanęła: Szkoła Podstawowa nr 5 ze Stargardu, a trzecie miejsce przypadło stargardzkiej Szkole Podstawowej nr 1.

Natomiast wśród szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Starej Dąbrowie, drugie zajęło Gimnazjum w Marianowie, zaś trzecie miejsce: Gimnazjum nr 4 ze Stargardu.

W klasyfikacji indywidualnej:
SZKOŁY PODSTAWOWE
I miejsce zajął Matwiejczyk Jakub,
II miejsce: Glapka Michał,
III miejsce: Citar Szymon.
GIMNAZJA:
I miejsce zajął: Pełka Michał,
II miejsce: Tuszyński Szymon,
III miejsce: Makowski Kacper.

Zwycięzcy otrzymali nagrody: rowery, tablety i zegarki. Ponadto wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali dyplomy oraz praktyczne upominki: opaski odblaskowe oraz wiele innych gadżetów. Każdy pakiet wyposażony był dodatkowo w przejrzysty „Poradnik Rowerzysty”.

Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Stargardzie, organizatorzy: Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Stargardzie i Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie -  dziękują za użyczenie miejsca oraz pomoc w organizacji i przeprowadzeniu Turnieju, a sponsorom za ufundowane pucharów i nagród rzeczowych.

Z okazji jubileuszowej edycji Turnieju, jego organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje: słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników zawodów, stoisko profilaktyczne, zajęcia ze specjalistą kryminalistyki, pokazy broni palnej, samochodów offroadowych, sprzętu straży pożarnej, jak również zasad udzielania pierwszej pomocy.

Zwycięskim drużynom życzymy powodzenia podczas eliminacji wojewódzkich.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe, Tadeusz Surma