5 maja Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska oraz Wicestarosta Waldemar Gil spotkali się z mieszkańcami Jęczydołu oraz radnymi gminy Kobylanka, którzy sprzeciwiają się działalności strzelnicy sportowej w Bielkowie. Po zapoznaniu się z ich stanowiskiem, starosta zwróciła się z prośbą do Stargardzkiego Klubu Strzeleckiego Legion o zaprzestanie działalności strzelnicy związanej z użyciem broni palnej do czasu zbadania sprawy pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami prawa.

- Nie widzę innego wyjścia  w obliczu przytoczonych przez Państwa argumentów – wyjaśniła starosta. – W swoich domach musicie czuć się bezpiecznie.

Starosta dodała, że zapoznała się ze stanowiskiem obu stron i docenia inicjatywę klubu Legion. Niemniej jednak, priorytetem w sytuacji sporu jest bezpieczeństwo mieszkańców.