Głównej zawartości

„25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” to hasło tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży. Biorą w nim udział również uczniowie z powiatu stargardzkiego. We wtorek w starostwie wyłoniono i nagrodzono zwycięzców powiatowych eliminacji, którzy teraz wezmą udział w kolejnym wojewódzkim etapie.

Uczniowie jak zwykle nie zawiedli – na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt rysunków, przedstawiających ciężką, niebezpieczną pracę strażaków. Komisja, której zadaniem było wyłonienie prac do eliminacji wojewódzkich, nie miała łatwego zadania. Ze względu na wysoki poziom plastyczny prac i oryginalne podejście do tematu, postanowiła przyznać dodatkowe wyróżnienia.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody od Starosty Iwony Wiśniewskiej oraz Komendanta Powiatowego  Państwowej Straży Pożarnej Wojciecha Siergieja. 

W kategorii uczniów w wieku 6-9 lat zwyciężył Emilian Pałczyński ze Szkoły Podstawowej w Grzędzicach. Drugie miejsce zajęła Aniela Łaszczuk (Szkoła Podstawowa nr 6 w Stargardzie), a trzecie Kornelia Śledziona (Szkoła Podstawowa nr 3 w Stargardzie). Ponadto przyznano trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Bogdan Bierca (Szkoła Podstawowa nr 5 w Stargardzie), Aniela Antończak (Szkoła Podstawowa nr 7 w Stargardzie) oraz Maciej Górecki (Szkoła Podstawowa w Rzeplinie).

W kategorii uczniów w wieku 10-13 lat pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Kyc z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. Miejsce drugie zajęła Angelika Cieślak (Szkoła Podstawowa nr 5 w Stargardzie). Na miejscu trzecim znalazła się Jagoda Łopuszczyńska (Szkoła Podstawowa nr 5 w Stargardzie). Wyróżnienia otrzymali: Liwia  Restel z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie oraz Radosław Łobodziński z Zespołu Szkół Publicznych w Reptowie.

W kategorii uczniów w wieku 14-18 lat zwyciężyła Laura Róża Kaczmarek z Gimnazjum Gminy Stargard. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Justyna Janoch i Bartłomiej Różyczka z Gimnazjum nr 1 w Stargardzie. Wyróżnienie otrzymał Daniel Siewierski, również z Gimnazjum nr 1 w Stargardzie.

Fot. Powiat Stargardzki